2018-03-05
Ogłoszenia Duszpasterskie

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

 

2. Składam bardzo serdeczne podziękowania, Wam Drodzy Parafianie za liczny udział w rekolekcjach parafialnych i wielką szczodrość serc Waszych. Niech ten święty czas przyniesie błogosławione owoce w Waszym życiu.

 

3. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 1630 dla dzieci i po wieczornej Mszy Świętej dla dorosłych i na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1700.

 

4. W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet na Mszę Świętą o godz. 1730.

 

5. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej przed i podczas każdej Mszy Świętej.

 

6. Spowiedź święta wielkanocna będzie w naszej parafii w sobotę 10 marca – przed południem od 1030 do 1200, po południu od 1500 do 1700. Dla tych, którzy nie będą mogli wcześniej będzie również okazja do pojednania się z Bogiem od 1900 do 2000. Kartki do spowiedzi św. wyłożone są na parapecie okiennym.

 

7. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszki, w ramach akcji                   Ad gentes – 150 zł. Serdecznie dziękuję. Przyszła niedziela – inwestycyjna – już teraz składam podziękowania za szczodrobliwość Waszych Serc i zrozumienie potrzeb naszej Parafialnej Wspólnoty.

 

8. Zachęcam w tym czasie Wielkiego Postu do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia „Przewodnik Katolicki”, w cenie 5 zł.

 

9. Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.