2019-12-15
TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU - 15 grudnia 2019

1. „Radosnego dawcę miłuje Bóg”  -Z inicjatywy Parafian chciałbym ogłosić kolejną zbiórkę solidarnościową.  Za tydzień  w niedzielę – 22 grudnia, po Mszach Świętych, Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierać ofiary do puszki na zakup specjalistycznego sprzętu dla chorego dziecka.  W ten sposób będziemy chcieli wesprzeć i wyrazić naszą ludzką życzliwość i wsparcie dla ciężko chorego Jakuba Cholewczyńskiego i Jego Rodziców. Wszystkim dobroczyńcom serdecznie dziękuję, jako Wasz Proboszcz.

 

2. W poniedziałek 16 grudnia, będziemy przeżywać w naszej parafii dzień spowiedzi adwentowej. Przyjadą kapłani z naszego dekanatu, którzy poprzez sakrament pojednania będą nas chcieli przygotować do świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczniemy od godz. 1430 do 1530, pół godziny przerwy i dalsza spowiedź od 1600 do 1700. Również po Mszy Świętej, od. 1900 do 2000,  tego dnia będzie okazja do spowiedzi św.

 

3. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie, które dopiero potem wyraża się również zewnętrznie w pragnieniu obdarowywania innych.

 

4. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od wtorku, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź.

 

4. W związku ze spowiedzią świętą adwentową w naszym dekanacie wieczorna Msza Święta będzie odprawiona o godz. 1800 .

 

5. Roraty, to Msza Święta wotywna o Matce Bożej w okresie adwentu. Do licznego udziału w tej Mszy, odprawianej w naszym kościele zapraszam dzieci (z lampionami) i młodzież – w poniedziałek o 1800 i w piątek o godz. 1800 , i dorosłych w sobotę o godz. 800. Niech też nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw.

6. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Opłatki i świece do nabycia po każdej Mszy Świętej (świeca mała – 6 zł, opłatki – dobrowolna ofiara).

 

7. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Składam również podziękowania za złożone ofiary na Kościół na Wschodzie. Zebraliśmy 150 zł.

 

8. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

 

9. Wytrwałości w realizowaniu adwentowych postanowień. Ciepła i dobroci na niedzielę i cały tydzień, życzy Wam - Ksiądz Proboszcz. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.