2019-12-22
IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Najświętszej Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga oraz św. Józefa. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

 

2. Dzisiaj w czwartą niedzielę Adwentu – 22 grudnia, po Mszach Świętych, Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierać ofiary do puszki na zakup specjalistycznego sprzętu dla chorego dziecka.  W ten sposób będziemy chcieli wesprzeć i wyrazić naszą ludzką życzliwość i wsparcie dla ciężko chorego Jakuba Cholewczyńskiego i Jego Rodziców. Wszystkim dobroczyńcom serdecznie dziękuję, jako Wasz Proboszcz

 

3. Spowiedź przedświąteczna jutro od 730 i o 1600 raz w Wigilię od 730 . Serdecznie zapraszam tych, którzy jeszcze nie zdążyli pojednać się z Bogiem przed świętami Bożego Narodzenia.

 

4. Tradycją minionych lat od wczorajszego wieczora płonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.

 

5. Zasiadając we wtorek do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.

 

6. Msza Święta pasterska zostanie odprawiona o północy z wtorku na środę. Wcześniej, od 2330 -  tradycyjnie zapraszamy na koncert kolęd, który ma rozgrzać nasze serca dla przychodzącego Mesjasza.

 

7. Msza Święta w uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 1100. W drugi dzień świąt według porządku niedzielnego.

 

8. W piątek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino.

 

9. W sobotę, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej o godz. 1600. Wyjątkowo, e względu na 80 rocznicę męczeńskiej śmierci naszych bliskich i znajomych, którzy oddali swoje życie za Polskę – Naszą Ojczyznę, odprawiona zostanie Msza Święta w ich intencji, w sobotę o godz. 1600. Pamiętajmy o naszych bohaterskich przodkach.

 

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Po Mszach Świętych do nabycia u ministrantów. „Przewodnik katolicki, w cenie 10 zł. Jest to wydanie Świąteczne i Noworoczne.

 

11. Dzięki Szkolnemu Kołu Caritas z Łabiszyna – z Zespołu Szkół, udało się przygotować 10 paczek na święta Bożego Narodzenia. Ogromne słowa uznania i wdzięczności kieruję pod adresem niezawodnych Pań z Parafialnego Zespołu Caritas, które przygotowały te paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!..

 

12. Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

13. Jest do nabycia „Przewodnik Katolicki”, w wersji podwójnej, w cenie 10 zł u ministrantów.