2019-12-30
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

 

2. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 1700, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku. 

 

3. W środę, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msza Święta o godz. 1100. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

 

4. Od nowego roku – od 2 stycznia rozpocznę duszpasterskie nawiedzenie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzę mieszkańców:

2 stycznia od godz. 1500 – od Pani M. Wawrzonkowskiej do końca

4 stycznia od godz. 1100 – Osiedle pod Aniołem

6 stycznia od godz. 1400 - Rzywno.

 

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Święta w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 800.

 

6. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 1700. Tego dnia spowiedź święta od godz. 1430.  Chorych odwiedzę z posługą duszpasterską od godz. 900.

 

7. Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy natomiast na sobotnią Mszę Świętą o godz. 900. Od godziny ósmej rozpoczniemy comiesięczne czuwanie w duchu fatimskim. Po Mszy Świętej zapraszam Matki Żywego Różańca na spotkanie opłatkowe na plebanii.

 

8. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.

 

9. Za tydzień w niedzielę 5 stycznia 2020 r. o godz. 1500 zapraszam na plebanię Parafialny Zespół Caritas oraz Diakonię Piękna  Domu Bożego na spotkanie opłatkowe.