2020-01-04
DRUGA NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

1. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą przygotowane pakieciki, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą. Dobrowolne ofiary wesprą fundusz misyjny. Pakieciki można nabyć dzisiaj oraz podczas jutrzejszej uroczystości.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Świętej o godz. 800.

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, w cenie 6 zł. po Mszach Świętych u ministrantów. Wyłożone zostały również egzemplarze Pism: Misyjne Drogi oraz WPiS. Ofiary dobrowolne.

4. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.

5. Z racji odwiedzin duszpasterskich zmieni się porządek Mszy Świętych w dni powszednie. Większość Mszy świętych podczas trwania Kolędy odbywa się w godzinach porannych – o 800.

6. Od nowego roku – od 2 stycznia rozpocząłem duszpasterskie nawiedzenie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzę mieszkańców:

Plan całej kolędy wywieszony jest w gablocie parafialnej oraz umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej.

7. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz w biuletynie duszpasterskim. W naszej parafii od jutra rozpoczynają się odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Uprzejmie proszę nowych parafian o to, aby zadbali bym mógł do nich trafić bez przeszkód. Proszę o pojazd, i z góry dziękuję za życzliwość i przychylność.

8. Dzisiaj w niedzielę 5 stycznia -  Parafialny Zespół Caritas oraz Diakonię Piękna  Domu Bożego zapraszam na plebanię na spotkanie opłatkowe o godz. 1500.