2020-01-13
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego, l choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

 

2.   Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.

 

3.   W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza  własną wspólnotę  parafialną.  W piątek - 17 stycznia,  obchodzimy  Dzień  Judaizmu.

 

4.   A od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech nie pozostanie nam obojętne pragnienie Pana Jezusa, który podczas Ostatniej Wieczerzy modlił się o jedność swojego Kościoła.

 

5.   Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Pieniądze zebrane podczas Mszy Świętych pragniemy przeznaczyć na renowację poszycia dachowego.

 

6.   Na terenie naszej parafii kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Plan kolędy jest następujący i wywyiweszony jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii

 

7.   W Uroczystość Objawienia Pańskiego  zebraliśmy na cele misyjne 400 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Komisji Episkopatu ds. Misji. Serdeczne: Bóg zapłać!

8. Życzę Warn, Kochani szczególnie dzisiaj dnia wolnego od telewizji. Niech dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego będzie radosną celebracją pamiątki naszego chrztu. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!

10. Za dwa tygodnie – 26 stycznia będziemy gościć w naszej parafii Chór im. Św. Ojca Pio z gnieźnieńskiej fary, pod dyrekcją Pana Andrzeja Jorasa, który jest bardzo związany z naszą parafią. Po Mszy Świętej o 1100 będzie jeszcze koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy.