2020-01-18
DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2. W ubiegła niedzielę po raz pierwszy zbieraliśmy ofiarę na remontowanie poszycia dachowego naszej świątyni. Dziękuję bardzo wszystkim za udział w zbiórce. Zebraliśmy 940, 50 zł.

3. Powoli dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt ze mną – Księdzem Proboszczem, w celu ustalenia najlepszego terminu kolędy.

Pragnę także serdecznie przeprosić tych, których nie odwiedziłem w ostatni czwartek z powodu choroby. Przy okazji serdecznie dziękuję za wyrozumiałość i zrozumienie.

4. Za tydzień – 26 stycznia będziemy gościć w naszej parafii Chór im. Św. Ojca Pio z gnieźnieńskiej fary, pod dyrekcją Pana Andrzeja Jorasa, który jest bardzo związany z naszą parafią. Po Mszy Świętej o 1100 będzie jeszcze koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy.

5. We wtorek obchodzimy Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych.

6. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Po Mszach Świętych do nabycia u ministrantów. „Przewodnik katolicki, w cenie 6 zł.