2020-01-25
III NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 LUTEGO2020 r.

1. Serdecznie witamy w naszej parafialnej wspólnocie naszych Drogich Przyjaciół z Gniezna – Pana Andrzeja Jorasa, który przybył w swoje rodzinne strony wraz ze swoimi Chórzystami z Chóru im. Św. Ojca Pio w Gnieźnie. Jesteśmy zaszczyceni i zachwyceni Waszą obecnością wśród nas. Niech Dobry Bóg oraz Wasza Patronka Św. Cecylia pomagają Wam pięknie śpiewać i w ten sposób chwalić Boga.

2. Pragnę bardzo serdecznie, Wam wszystkim, Drodzy Parafianie podziękować za wspaniałe przyjęcie podczas tegorocznej Kolędy. Jestem bardzo zbudowany pięknym świadectwem wiary jaki daliście w czasie Duszpasterskiego Nawiedzenia Rodzin. W najbliższym czasie, postaram się przedstawić sprawozdanie z tegorocznej Kolędy i funkcjonowania naszej parafii.

3. Dziś przypada trzecia niedziela w ciągu roku liturgicznego, a zarazem jest to ostatnia niedziela stycznia, która jest obchodzona jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Choroba ta jest dziś uleczalna, ale mimo to wciąż zbiera wielkie żniwo w krajach rozwijających się. Nie pozostawajmy obojętni na cierpienie tak wielu osób, Na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami!

4. Wczoraj dobiegł końca tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Modlitwa w „duchu fatimskim” od godz. 800, później Msza Święta w intencji Matek Żywego Różańca.

6. W przyszłą niedzielę - 2 lutego będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Poświęcenie świec podczas każdej Mszy Świętej.

7. Dzieciom klas trzecich poświęcę świece podczas Mszy Świętej o godz. 900. Po tej Mszy odbędzie się także spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich.

8. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

9. Jest do nabycia „Przewodnik Katolicki”, w cenie 6 zł. Zapraszam do  ciekawej lektury.

10. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!  Niech obfite błogosławieństwo spocznie na Was i Waszych rodzinach. Radości, miłości, pokoju. Pięknego czasu radości w gronie najbliższych, życzy ks. proboszcz.