2020-02-01
ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO - 2 LUTEGO 2020 r.

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

2 lutego 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Bardzo serdecznie chciałbym podziękować Tym wszystkim, którzy pomogli w przyjęciu naszych Przyjaciół z Gniezna. Za ich wielką odpowiedzialność i zasponsorowanie obiadu dla chórzystów, w imieniu nas wszystkich serdecznie im dziękuję. Te osoby pragnęły pozostać anonimowe i dlatego nie wymieniam ich nazwisk. Są to jednak Ci na, których zawsze mogę liczyć.

Pragnę również wyrazić wdzięczność dla wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w tym pięknym koncercie oraz za złożone spontanicznie ofiary, staropolskie: Bóg Zapłać!”

1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła.

2. Z woli papieża Jana Pawła II od 1997 roku w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszki dla wsparcia klasztorów kontemplacyjnych w Polsce. Serdeczne Bóg zapłać!

3. Trwa czas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Zachęcamy, by ta przerwa od nauki w szkole stała się okazją do odkrywania Boga w pięknie przyrody i w drugim człowieku. Postarajcie się, kochani, nie spędzać tego czasu jedynie przed komputerem czy konsolą do gry, lecz rozejrzyjcie się wokół siebie, być może są osoby w waszym sąsiedztwie, które czekają na drobną pomoc czy wspólne wypicie herbaty, pomoc w domowych porządkach itp.

4. Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.

5. W poniedziałek we wspomnienie Św. Błażeja na wieczornej Eucharystii odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy pragną modlić się za przyczyną świętego męczennika patrona skutecznego w leczeniu schorzeń gardła.

6. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w demontażu dekoracji świątecznej i posprzątaniu kościoła zapraszam w sobotę 8 lutego na godz. 1000. Z góry już dziękuję za wszelką pomoc i wsparcie.

7. Członków Rady Parafialnej serdecznie zapraszam na spotkanie w niedzielę 23 lutego. Początek o godz. 1500.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od godz. 1400. Wszystkich Parafian zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i pierwszopiątkowym nabożeństwie eucharystycznym.

9. Osoby chore i podeszłego wieku odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek 7 lutego od godz. 900. Proszę o wyrozumiałą cierpliwość. Dotrę do tych wszystkich, którzy zgłosili takie pragnienie podczas kolędy.

10. Wszelkie potrzebne siły do życia Chrystusową Ewangelią i świadczenia o Nim przed innymi czerpiemy z Eucharystii. Dlatego tak ważny jest nasz udział we Mszy Świętej, i to nie tylko niedzielnej, ale również w pozostałe dni tygodnia, a nawet – jeśli warunki pozwolą – codziennej.

Zatem przypominam, że porządek Mszy Świętych w naszym kościele jest następujący:

w niedziele i święta o godzinie 900 i 1100

w dni powszednie o godzinie 1700  - czas zimowy i  o 1800 – czas letni, rano o godz. 800.

Jest nadal wiele wolnych intencji w ciągu tygodnia. Zapraszam do zamawiania Mszy Świętych po każdej Eucharystii w zakrystii lub w biurze parafialnym na plebanii.

Po każdej Mszy Świętej jest do nabycia prasa katolicka: „Przewodnik katolicki” – 6 zł

11. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!

12. W przyszłą niedzielę – inwestycyjną – zbieramy ofiary na remont poszycia dachowego naszej świątyni. Już teraz składam serdeczne: „Bóg zapłać!”.

13. Zaproszenie do Zamościa