2020-02-09
PIĄTA nIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy poprzez comiesięczną składkę inwestycyjną wspierają wysiłki materialne naszej parafii: Przypominam, iż rozpoczęliśmy kolektę na renowację poszycia dachowego naszej świątyni. Serdeczne Bóg Zapłać!

 

2. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Zapraszam wszystkich do pogłębiania relacji z Bogiem poprzez udział również w codziennej Eucharystii. Jest wiele wolnych intencji mszalnych wśród tygodnia. Można zamawiać w zakrystii i na plebanii. Serdecznie zapraszam!

 

3. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

 

4. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele odprawiona zostanie Msza Święta o godz. 1700, w intencji chorych z naszej parafii.

 

5. Rekolekcje Wielkopostne dla naszej wspólnoty parafialnej, odbędą się w dniach 11 – 13 marca. Natomiast w sobotę – 14 marca nasza Wspólnota Parafialna przeżywać będzie dzień Wizytacji Kanonicznej. Już teraz wszystkich Parafian serdecznie zachęcam do licznego udziału w tych wydarzeniach.

 

6. W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Św. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte.

 

7. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!