2020-02-23
SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 lutego 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

 

2. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

 

3. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 900, 1700 i 1800. Składka na tacę w Środę Popielcową będzie przeznaczona na hospicja w naszej diecezji.

 

4. W piątek jest Dzień Modlitwy Zranionego Kościoła, Msza wieczorem a po niej Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które ma stać się modlitwą ekspiacyjną – wynagradzającą za grzechy pedofilii osób duchownych w Kościele w Polsce.

 

5. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

 

6. W każdy piątek Wielkiego Postu, z wyjątkiem tego tygodnia, gdy będą spowiedzi w naszym dekanacie, nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz.1630, i dla dorosłych, po Mszy Świętej ok. 1730.

 

7. W niedziele Wielkiego Postu. o godz. 1500 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,  a po tym nabożeństwie – Msza Święta. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

 

8. Jest nadal wiele wolnych intencji w ciągu tygodnia. Zapraszam do zamawiania Mszy Świętych po każdej Eucharystii w zakrystii lub w biurze parafialnym na plebanii.

 

9. Po każdej Mszy Świętej jest do nabycia prasa katolicka: „Przewodnik katolicki” – 6  zł.

 

10. Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.