2020-03-07
DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

 

2. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne poprowadzi Ks. Piotr Wencel – Wikariusz z parafii pw. MB Królowej Polski z Brzozy. Nauki rekolekcyjne od środy 11 marca do piątku 13 marca włącznie, podczas wieczornych Mszy Świętych o godz. 1800. Bardzo serdecznie zapraszam do jak najliczniejszego udziału. Podczas każdej Mszy Świętej w czasie rekolekcji zbierać będziemy ofiary, które będą z naszej strony formą podziękowania dla Ojca Rekolekcjonisty. Już teraz wszystkim serdecznie dziękuję.

 

3. W sobotę  – 14 marca nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać wielkie chwile. Przybędzie do nas Ks. Biskup – Ordynariusz diecezji bydgoskiej Jan Tyrawa. Co pięć lat każda parafia przeżywa Wizytację Kanoniczną. Ksiądz Biskup w ramach tej wizytacji pragnie spotkać się ze Wspólnotą Parafialną w Świetlicy Środowiskowej o godz. 1600. Uroczysta Eucharystia Pontyfikalna o godz. 1800. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy z Księdzem Biskupem.

 

4. Druga niedziela miesiąca. Pieniądze zebrane podczas Mszy Świętych przeznaczamy na remont poszycia dachowego naszej świątyni. Składam wszystkim darczyńcom staropolskie: „Bóg zapłać !”

 

5. Dziś przypada Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

 

6. W każdy piątek Wielkiego Postu w naszym kościele o godzinie 1630 Droga Krzyżowa dla dzieci i o 1730  dla dorosłych – przed rekolekcjami,  razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, natomiast w niedzielę o  godz.1500 Gorzkie Żale i Msza Święta. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

 

7. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

 

8. Dziękuję za złożone ofiary do puszki na rzecz misji Ad gentes  w drugą niedzielę wielkiego postu. Serdeczne: Bóg zapłać!

 

9. Już dzisiaj pragnę poinformować, iż rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum będą po IV Niedzieli Wielkiego Postu -  w kościele i równolegle w Świetlicy Środowiskowej od godz. 900, od poniedziałku do środy. Proszę uprzejmie rodziców, aby zechcieli zatroszczyć się i dowieźli dzieci do kościoła we Władysławowie.

 

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy Przewodnik Katolicki, w cenie 6 zł.

 

11. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.