2018-03-18
Ogłoszenia Parafialne

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

 

2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek wyjątkowo o godz. 1730 dla wszystkich,  gorzkie żale w niedzielę o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Święta. Serdecznie zapraszamy!

3. Składam podziękowania Rodzicom i Dziadkom za to, że zadbali o udział naszych dzieci i naszej młodzieży w spotkaniach rekolekcyjnych. Dzięki temu mogliśmy przeżyć trzy piękne dni rekolekcji szkolnych.

 

4. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 1800.

 

5. Ze względu na spowiedzi święte w parafiach naszego dekanatu, już dzisiaj informuję, iż Msze Święte od poniedziałku 19 marca do soboty 24 marca włącznie będą wieczorem o godz. 1800. Za powstałe utrudnienie serdecznie przepraszam.

6. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Jeśli pozwoli na to aura,  zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

 

7. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży.

 

8. Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i  Triduum Paschalne. Jednocześnie informuję, iż okazja do spowiedzi, codziennie pół godziny przed Mszą Świętą. Kartki do spowiedzi św. wyłożone są na parapecie okiennym. W tym tygodniu spowiedź święta w naszym dekanacie:

Wtorek – Brzoza,

Środa – Chomętowo,

Czwartek – Rynarzewo,

Piątek – Zamość,

Sobota – Łabiszyn, Parafia Zwiastowania NMP

 

9. Zachęcam w tym czasie do szczególnie uważnej lektury prasy katolickiej. „Przewodnik Katolicki”, do nabycia u ministrantów po Mszach Świętych – cena 5 zł.

 

10. W przyszłym tygodniu, zbiórka do puszki przed kościołem na wsparcie konta Parafilanego Zespołu Caritas. Z zebranych pieniędzy będą zakupione towary w ceu przygotowania paczek na święta dla najbardziej potrzebujących. Za zrozumienie i ofiarność, składam staropolskie: Bóg zapłać!

 

11. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.