2020-04-12
ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE - 12 kwietnia 2020 r.

Niech to będą najlepsze wielkanocne życzenia:

Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość. 

1. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie świątyni na święta wielkanocne a szczególnie Paniom i Panom z Diakonii Piękna Domu Bożego za przygotowanie wystroju świątecznego. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy ofiarowali piękne kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. W uroczystość Zmartwychwstania Msze Święte będą o godz. 700, 1100 i 1500. Bardzo proszę, abyśmy pozwolili przede wszystkim uczestniczyć w kościele tym, którzy zamówili intencje mszalne. Wszystkich zapraszamy na nasz kanał parafialny na Youtube, gdzie jest uruchomiony nasz parafialny kanał. Będziemy chcieli przeprowadzać transmisje na żywo wszystkich ważnych wydarzeń najbliższych dni. Bardzo gorąco proszę o respektowanie wszystkich dotkliwych, acz koniecznych restrykcji, które zostały ogłoszone przez władze naszego kraju oraz służby epidemiczne.

Dzisiaj wyrazem miłości bliźniego jest pozostawanie w domu, unikanie kontaktów z innymi, aby nie doprowadzić do jakiegoś nieszczęścia.

Są to z pewnością wyjątkowo trudne dni życiu naszym osobistym, rodzinnym i parafialnym. Nikt z nas, jeszcze przed miesiącem, nie spodziewał się tak dramatycznych wydarzeń. Bądźmy dla innych naszych bliźnich osobami roztropnymi i wrażliwymi.

Podaję link do naszego parafialnego kanału na Youtube:

https://www.youtube.com/channel/UCt5TlHcls1VLhL5vcn5oLyw

3. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Święte jak w każdą niedzielę o godz: 900 i 1100.  Pamiętajmy, że nasza radość miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zachęcam także do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy, które w naszym kościele są celebrowane według świątecznego następującego porządku – codziennie wieczorem o godz. 1800. (oczywiście w wymiarze wirtualnym)

4. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy, będzie uroczystą Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

5. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże.