2020-04-18
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO A.D. 2020

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia.” (Dz. 299).

 

2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.

 

3. W czwartek 29 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msza święta o godz.1800.

 

4. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj przypada również Święto Patronalne Caritas. W tym miejscu pragnę bardzo serdecznie podziękować Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za piękną posługę wobec najbardziej potrzebujących. Jesteśmy ciągle otwarci i zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby zechcieli włączyć się w to piękne i szlachetne dzieło.

 

5. W związku z panującą w naszym kraju sytuacją epidemiczną, jestem zmuszony do przesunięcia terminu Pierwszej Komunii Świętej na późniejszy termin. Myślę, iż ta decyzja będzie przyjęta ze zrozumieniem przez rodziców dzieci klas trzecich.

 

6. Żyjemy w wyjątkowym czasie. Stan epidemii wydawał się kiedyś koszmarnym snem, tymczasem nam przychodzi żyć na co dzień w tym koszmarze. Tym większy podziw i ogromne słowa szacunku kieruję pod Waszym Adresem, moi Kochani Parafianie. Jesteście Wielcy, gdyż z ogromnym zrozumieniem i bardzo zdyscyplinowani, przyjmujecie wszystkie obostrzenia. Bardzo tęsknię za Wami, ale wiem, że ta rozłąka jest konieczna, abyśmy jak najszybciej mogli wrócić do „normalności”, jest konieczna, aby maksymalnie ograniczyć rozprzestrzenianie się tego śmiercionośnego patogenu.

 

7. Zapraszam bardzo serdecznie do śledzenia transmisji, które są na naszym kanale na Youtube. W ten sposób pragniemy tworzyć, choćby namiastkę naszej Wspólnoty.

 

8. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże.