2020-04-25
TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 kwietnia 2020 r.

1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii.

 

2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.

 

3. W najbliższy piątek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 1800, po której będziemy celebrowali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.

 

4. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

 

5. W sobotę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

 

6. W niedzielę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej o Mszy Świętej o 1100.

 

7. W piątek przed południem  od godz. 900 odwiedzę starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, po południu będzie okazja do spowiedzi dla wszystkich od 1430 do 1800, a po Litanii Loretańskiej odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W pierwszą sobotę - 2 maja, modlitwa w „duchu fatimskim” od godz. 800. Serdecznie zapraszam!

 

8. Przypominam, że w związku z panującą w naszym kraju sytuacją epidemiczną, jestem zmuszony do przesunięcia terminu Pierwszej Komunii Świętej na późniejszy termin. Myślę, iż ta decyzja będzie przyjęta ze zrozumieniem przez rodziców dzieci klas trzecich.

 

9. Kochani Parafianie, po ostatnich decyzjach, w naszej świątyni może przebywać 10 osób. W związku z tym serdecznie zapraszam do udziału w codziennych modlitwach w naszej świątyni. Transmisje na naszym kanale na Youtube będą od dzisiejszej niedzieli przeprowadzane w niedziele, święta oraz w środy wraz z nabożeństwem do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

 

10. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!