2020-05-05
NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA - 3 maja 2020 r.

 

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

 

2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

 

3. Trwa najpiękniejszy miesiąc w roku – maj, w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie po wieczornej Mszy Świętej odprawiamy, tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.

 

 

4. Przypominam, że w związku z panującą w naszym kraju sytuacją epidemiczną, jestem zmuszony do przesunięcia terminu Pierwszej Komunii Świętej na późniejszy termin. Myślę, iż ta decyzja będzie przyjęta ze zrozumieniem przez rodziców dzieci klas trzecich.

 

5. Niestety, z powodu epidemii muszę odwołać nasze niedzielne spotkania, w jednej z miejscowości należących do naszej parafii.

 

6. Kochani Parafianie, po ostatnich decyzjach, w naszej świątyni może przebywać 10 osób. W związku z tym serdecznie zapraszam do udziału w codziennych modlitwach w naszej świątyni. Transmisje na naszym kanale na Youtube będą od dzisiejszej niedzieli przeprowadzane w niedziele, święta oraz w środy wraz z nabożeństwem do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

 

 

7. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże !

 

8. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie dowody życzliwości, sympatii i wsparcia, których doświadczam, od Was, moi Kochani. Jestem głęboko wzruszony Waszą troską o sprawy parafii. Dziękuję też za wszelkie ofiary, składane przez was w tym trudnym czasie, na utrzymanie naszej parafii.  Serdeczne: Bóg zapłać!