2020-05-09
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10 maja 2020 r.

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.

 

2. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy Świętej o 1800.  Gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

 

3. Przypominam, że w związku z panującą w naszym kraju sytuacją epidemiczną termin Pierwszej Komunii Świętej został przeniesiony na późniejszy czas. Wraz z  rodzicami dzieci klas trzecich spróbujemy ustalić najlepszą w obecnym czasie epidemii nową datę

 

4. Niestety, z powodu epidemii muszę odwołać nasze niedzielne spotkania, w jednej z miejscowości należących do naszej parafii.

 

5. Kochani Parafianie, po ostatnich decyzjach, w naszej świątyni może przebywać 10 osób. W związku z tym serdecznie zapraszam do udziału w codziennych modlitwach w naszej świątyni Transmisje na naszym kanale na Youtube będą od dzisiejszej niedzieli przeprowadzane w niedziele, święta oraz w środy wraz z nabożeństwem do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

 

6. Serdecznie zachęcam do lektury prasy katolickiej. „Przewodnik Katolicki” do na bycia u ministrantów, w cenie 6 zł. Życzę miłej i owocnej lektury.

 

7. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!

 

8. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie dowody życzliwości, sympatii i wsparcia, których doświadczam, od Was, moi Kochani. Jestem głęboko wzruszony Waszą troską o sprawy parafii. Dziękuję też za wszelkie ofiary, składane przez was w tym trudnym czasie, na utrzymanie naszej parafii.  Serdeczne: Bóg zapłać!