2020-05-17
SZÓSTA NIEDZIELA WIELAKNOCNA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsza już szósta niedziela wielkanocna przybliża nas do uroczystości Pięćdziesiątnicy. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

 

2. Jutro, w poniedziałek 18 maja będziemy uroczyście obchodzić  setną rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. O godzinie siedemnastej – godzinie, w której narodził się Wielki Polak, zabrzmią przez 100 sekund nasze dzwony. Po nich będzie krótki koncert ulubionych pieśni naszego Polskiego Papieża. W tym czasie na plebanii będzie można poczęstować się tortem urodzinowym na cześć Papieża. O godzinie osiemnastej rozpocznie się Uroczysta Eucharystia w intencji nowych, świętych i charyzmatycznych powołań. Bardzo serdecznie zapraszam do włączenia się w przeżywanie tej uroczystości. Proszę o ustrojenie domów i okiem portretami Św. Jana Pawła II, jak czyniliśmy to w czasie Jego pielgrzymek do Ojczyzny.

 

3. rodziców dzieci klas trzecich, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszam w przyszłą niedzielę – 24 maja, na spotkanie po Mszy Świętej o godz. 1100. Jest to bardzo ważne, aby byli przedstawiciele wszystkich dzieci.

 

4. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

 

5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące, w ramach tzw. „Dni Krzyżowych” podczas nabożeństwa majowego.

 

6. Niestety, z powodu epidemii muszę odwołać nasze niedzielne spotkania, w jednej z miejscowości należących do naszej parafii.

 

 

7. Kochani Parafianie, po ostatnich decyzjach, w naszej świątyni może przebywać 18 osób. W związku z tym serdecznie zapraszam do udziału w codziennych modlitwach w naszej świątyni Transmisje na naszym kanale na Youtube.

 

8. Serdecznie zachęcam do lektury prasy katolickiej. „Przewodnik Katolicki” do na bycia u ministrantów, w cenie 6 zł. Życzę miłej i owocnej lektury.

 

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

10. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.