2020-06-21
DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 czerwca 2020 r.

1. Trwa nadal czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego. 

2. W sobotę 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym! W środę po Mszy Świętej o godz. 1800 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Spotkanie dla Rodziców dzieci klas trzecich w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 900. Serdecznie zapraszam.

4. Dziękuję bardzo serdecznie: W ubiegła niedzielę na remont poszycia dachowego zebraliśmy 1543 zł. Wpłynęło również 50 zł na utrzymanie parafii.

5. Trwa posługa sakramentalna  na terenie ROD „Bajka”. W każdą  wakacyjną sobotę o godz. 1700 zapraszam na Mszę Świętą, jak w poprzednich latach na placu.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy Przewodnik Katolicki, w cenie 6 zł.

7. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

8. Bóg odwołał z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Stefanię Zaorską. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu w naszej modlitwie: Wieczny odpoczynek…