2020-07-02
TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 czerwca 2020 r.

1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

 

2. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni. Proszę także, abyśmy zachowywali także reżim, który wynika z trwającej w Polsce nadal pandemii koronawirusa.

 

3. Otaczamy szczerą modlitwą i wielkim szacunkiem trud naszych braci rolników. Codziennie też modlimy się o jakże potrzebny nam wszystkim deszcz a także i słońce dla dobrej wegetacji roślin.

 

4. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 800

 

5. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w piątek o godz. 1800. Spowiedź św. pierwszopiątkowa od godz. 1430, co pół godziny okazja do Komunii Świętej. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 900.

                               

6. Sobotnia modlitwa  w duchu fatimskim rozpocznie się Adoracją Najświętszego Sakramentu od godziny 8.00             

7. Na czas wypoczynku polecamy lekturę Przewodnika katolickiego, w cenie 6 zł.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej: Szczęść Boże!

9. Od początku czerwca trwa posługa sakramentalna  na terenie ROD „Bajka”. W każdą  wakacyjną sobotę o godz. 1700 zapraszam na Mszę Świętą, jak w poprzednich latach na placu.

10. Z końcem czerwca proszę wszystkich, którzy uczestniczą we Wspólnocie modlitwy Rodziców za dzieci, aby zechcieli, z początkiem lipca odmawiać kolejną Tajemnicę różańca: np. w czerwcu było to: Zwiastowanie od lipca – Nawiedzenie Świętej Elżbiety.

11. W czwartek ok. 13.45 zapraszam te osoby, które korzystają z pomocy, w ramach unijnego programu żywnościowego, do pomocy przy rozładunku towarów spożywczych. Natomiast, w sobotę od 1100 do 1300 zapraszam do odbioru tej  żywności w Świetlicy Środowiskowej. Proszę zachować dystans społeczny oraz zaopatrzyć się w maseczkę i rękawiczki.