2020-07-20
SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 lipca 2020

1. W tym tygodniu rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. I tak: w piątek o godzinie 1600 – katecheza o sakramencie pojednania, dzień później w sobotę od godz. 1000 – pierwsza spowiedź święta. Wszystkich drogich Parafian zachęcam do modlitwy w intencji dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodzin.

 

2. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.

 

3. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

 

4. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławię mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w sobotę, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Przy tej okazji, jak co roku, zbierać będziemy ofiary dla misjonarzy, w ramach akcji MIVA Polska – 1 grosz za 1 km. Już teraz serdecznie dziękuję za wszystkie zebrane ofiary, które przekażę na zakup pojazdów mechanicznych na potrzeby misyjne.

 

5. Bardzo serdecznie dziękuję Wam wszystkim, którzy wzięliście udział w wyborach prezydenckich. Tak liczny udział jest świadectwem naszej odpowiedzialności za los naszej ukochanej Ojczyzny. Teraz, już po opadnięciu emocji politycznych spróbujmy na nowo nawiązać dobre relacje z tymi, którzy mogą mieć inne poglądy polityczne

 

6. Już za dwa tygodnie, a dokładniej w czwartek 6 sierpnia –  nasza Parafialna Wspólnota obchodzić będzie doroczny Odpust Parafialny. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Proboszcz parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Wylatowie – Ks. Prob. Krzysztof TARBICKI. Zaprosiłem również czcigodnych kapłanów z naszego dekanatu. Plan uroczystości odpustowych przedstawia się następująco:

800 – Msza Święta dla chorych

1900 – Suma Odpustowa,

W związku z trwającym czasem epidemicznym musimy zrezygnować z pięknego zwyczaju, aby po Mszy Świętej przeżywać radość bycia we wspólnocie.

 

7. w ubiegłą niedzielę – tzw. Inwestycyjną, zebraliśmy 930 zł na remont poszycia dachowego. Serdeczne Bóg zapłać!

8. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Polecamy Przewodnik Katolicki, w cenie 6 zł.

 

9. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji.