2020-08-02
OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 sierpnia 2020

1. W imieniu pielgrzymów, którzy wczoraj odwiedzili naszą parafię, pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż mogliśmy ich godnie przyjąć: Masarni Władysławowo, Piekarni Zawistowski ŁABISZYN i niezawodnym wspaniałym Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas.  Za poświęcenie i wielką gotowość spieszenia z pomocą potrzebującym, składam staropolskie: BÓG ZAPŁAĆ!

 

2. Sierpień to miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

3. We wtorek Wspomnienie Św. Jana Marii Vianney’a –Patrona Proboszczów. Modlić się będziemy w intencji tych kapłanów, którzy pracowali i pracują w naszej Parafii.

4. W przyszłą niedzielę – inwestycyjną – kontynuujemy zbieranie funduszy na remont poszycia dachowego. Serdeczne Bóg zapłać za ostatnie ofiry, które wpłynęły – 300 zł na remont dachu, 50 zł – na ogrzewanie. W ostatnia niedzielę, przed kościołem zebraliśmy 620 zł na cele misyjne. Serdeczne Bóg zapłać!

                                                          

5. W czwartek 6 sierpnia –  nasza Parafialna Wspólnota obchodzić będzie doroczny Odpust Parafialny. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Proboszcz parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Wylatowie – Ks. Prob. Krzysztof TARBICKI. Zaprosiłem również czcigodnych kapłanów z naszego dekanatu. Plan uroczystości odpustowych przedstawia się następująco:

800 – Msza Święta dla chorych

1900 – Suma Odpustowa,

W związku z trwającym czasem epidemicznym musimy zrezygnować z pięknego zwyczaju, aby po Mszy Świętej przeżywać radość bycia we wspólnocie.

6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. Chorych odwiedzę wyjątkowo – w czwartek – w dzień Odpustu Parafialnego, od godz. 900. Spowiedź  okazji pierwszego piątku miesiąca – w piątek – od godz. 1430. Serdecznie zapraszam.                                     

 

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki jest do nabycia u ministrantów, w cenie 6 zł.

8. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, która odbędzie się w Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia.

Spotkania liturgiczne odbędą się w poniedziałek i środę o godz. 1630. Proszę Rodziców i Opiekunów o życzliwe przyjęcie tych zobowiązań. Całą Wspólnotę proszę o modlitwę w intencji Dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodzin.

9. Trwa lato, czas wakacji, odpoczynku i urlopów. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże!.

10. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji.

11. Miłosierdziu Bożemu polećmy śp. Mariana HYŻY. Wieczny odpoczynek…