2020-08-12
DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 sierpnia 2020 r.

1. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w naszym corocznym odpuście parafialnym. Ogromne słowa uznania i wdzięczności kieruję pod adresem wszystkich Pań, które pomogły w bardzo godnym podjęciu naszych Drogich Kapłanów. Osobne słowa podziękowania wyrażam tym wszystkim, którzy zaangażowali się w różny sposób, aby Uroczystość Odpustowa mogła być pięknym wydarzeniem w życiu naszej parafii. Dziękuję także Paniom z Diakoni Piękna Domu Bożego za pomoc w dekoracji naszej świątyni, serdeczne: „Bóg zapłać!”. Panu Aleksandrowi – naszemu Organiście, dziękujemy bardzo za piękne granie i śpiew. Pragnę także podziękować Służbie Liturgicznej i  wielu innych osób, które zaangażowały się w przygotowanie naszego wspólnego święta. Wszystkim za wszystko staropolskie: Bóg zapłać!

 

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Kolekta inwestycyjna jest przeznaczona na remont poszycia dachowego naszej świątyni.

 

W przyszła niedzielę, po Mszach Świętych zbiórka solidarnościowa do puszek dla dotkniętego wielka tragedią narodu libańskiego.

3. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.

 

4. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas Mszy Świętych.

5. Ze względu na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, która będzie miała miejsce podczas Mszy Świętej o godz. 1100, uprzejmie proszę, abyśmy przybyli na poranną Mszę Świętą o godz. 900, umożliwiając uczestnictwo godne i bezpieczne dla dzieci pierwszokomunijnych i ich Rodzin

 

6. W najbliższy piątek w liturgii wspominamy też kapłana i męczennika, franciszkania, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

 

7. Trwa lato, czas wakacji, odpoczynku i urlopów. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże!.

 

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki jest do nabycia u ministrantów, w cenie 6 zł.

 

 

9. Tegoroczne dziękczynienie za plony czyli tradycyjne Dożynki Parafialne odbędą się wyjątkowo w niedzielę 6 września podczas Eucharystii o godz.1100. Proszę o przygotowanie tradycyjnych wieńców żniwnych.

 

10. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.