2020-08-16
DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 sierpnia 2020 r.

1. Wczoraj w naszej parafialnej wspólnocie - uroczystość I Komunii Świętej. Ośmioro dzieci (cztery dziewczynki i czterech chłopców) po raz pierwszy w życiu uczestniczyło w pełni we Mszy Świętej. Módlmy się, aby te dzieci czerpały radość i siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Módlmy się także za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie.

 

2. W ramach tzw. „białego tygodnia”- do czwartku włącznie Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin o godz. 1800..

 

3. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w ostatnich dniach ofiarowali intencje mszalne w mojej intencji z okazji rocznicy urodzin. Dziękuję także za złożone życzenia oraz wszelkie przejawy życzliwości i szacunku. Jestem poruszony Waszą troską o swojego proboszcza. Bóg zapłać!

 

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy Świętej o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy!

 

5. W niedzielę 23 sierpnia, w 81 rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

 

6. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Do nabycia Przewodnik Katolicki, w cenie 6 zł.

 

7. W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Ją obdarzył. Podczas tego dziękczynienia w naszej wspólnocie parafialnej prosimy Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dożynki  w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w  niedzielę 6 września. Uroczysta Eucharystia w intencji dziękczynnej za zebrane plony odbędzie się o godz. 1100.

 

8. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W sobotę -  22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

 

9. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.