2018-04-01
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2018

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PASKIEGO A.D. 2018

Niech to będą najlepsze wielkanocne życzenia:

Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni,

niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom.

Wszystkim naszym parafianom i Gościom życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

Prawdziwie Zmartwychwstal!

1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.”

2. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie świątyni na święta wielkanocne a szczególnie Paniom z Diakonii Piękna Domu Bożego oraz Panu Wiesławowi Cholewczyńskiemu za przygotowanie wystroju świątecznego. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy ofiarowali piękne kwiaty do Grobu Pańskiego oraz Państwu Poczekaj za ozdobienie pięknymi kwiatami gazonów stojących koło kościoła.

3. Słowa ogromnego uznania kieruję również pod adresem Pana Organisty – pana Aleksandra, Służby Liturgicznej za piękny udział w Triduum Paschalnym, wszystkim lektorkom i lektorom za włączenie się liturgię. Wszystkim za wszystko staropolskie „Bóg zapłać!”.

4. Dziękuję Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie 20 paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących:  Serdeczne Bóg zapłać!

5.  Msze Święte dzisiaj według porządku świątecznego. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.

6. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.

7. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać w następujących godzinach: od 1600 do 1800. Wielu Parafian przed świętami wielkanocnymi oczyściło swoje serca; pozostałych, tych, którzy nie zdążyli, czy nie mieli okazji, zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i w pierwszopiątkowym nabożeństwie. W piątek udam się z Komunią Świętą do chorych od godz. 900.

8. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek. Radość z dokonanego zbawienia ma się przenieść również na ten grunt.

9. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia .

10. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

11. Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej zapraszam na spotkanie formacyjne, w przyszłą niedzielę 8 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 900. Dzieci te odbędą pierwszą spowiedź świętą w sobotę 14 kwietnia. Początek od godz. 1000.

12. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże.