2018-04-08
NIedziela Miłosierdzia Bożego

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

 

2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

Dzisiaj przypada również Święto Patronalne Caritas. W tym miejscu pragnę bardzo serdecznie podziękować Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za piękną posługę wobec najbardziej potrzebujących. Jesteśmy ciągle otwarci i zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby zechcieli włączyć się w to piękne i szlachetne dzieło.

3. Dzisiaj druga niedziela miesiąca – inwestycyjna. Serdecznie dziękuję za Waszą szczodrobliwość serca i wspieranie wszystkich naszych parafialnych poczynań.

4. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta o godz. 1800. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.

 

5. We wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

 

6. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.

 

7. Członków Rady Parafialnej i Ekonomicznej zapraszam w przyszłą niedzielę – 15 kwietnia na godz. 1600,  na kawę imieninową, na plebanię.

 

8. Zachęcam serdecznie do lektury prasy katolickiej. Po każdej Mszy Świętej „Przewodnik Katolicki” do nabycia, w cenie 5 zł u ministrantów. Życzę miłej lektury.

 

9. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże.

 

10. Dzieci klas trzecich odbędą swoją pierwszą Spowiedź Świętą, w sobotę 14 kwietnia o godz. 1000. Dzieci i ich Rodziców otoczmy serdeczną modlitwą.

 

11. Miłosierdziu Bożemu polećmy Śp. Zofię STASZAK, zamieszkałą w Drogosławiu, którą Pan odwołał z naszej Parafialnej Wspólnoty. Wieczny odpoczynek…