2020-12-28
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 27 grudnia 2020 r.

1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin.

2. W czwartek 31 grudnia,  przypada wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Msza Święta na zakończenie starego roku o godz. 1700. Po Mszy Świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2020 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcamy do udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.

3. W piątek rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2021, zakończenie Oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w naszym kościele 1 stycznia będą o godz.  900, 1100oraaz wieczorem o 1700.

4. Zapraszam gorąco wszystkich na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, związane z objawieniami w Fatimie. W sobotę 2 stycznia od godz. 800 rozpoczniemy wspólną modlitwę: część Różańca Świętego, adoracja, 15 minutowe rozważanie jednej z tajemnic. Po Mszy Świętej o godz. 900, zapraszam Czcigodne Matki Żywego Różańca n spotkanie opłatkowe na plebanii.

5 W naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie – kolęda. W tym roku, wyjątkowo, ze względu na czas pandemii będzie ona przebiegać inaczej:

- po pierwsze – nie będzie tradycyjnego odwiedzania domów przez kapłana według wcześniejszego planu,

- po drugie: każdego wieczoru o godz. 1900 odbędzie się Msza Święta w intencji tych rodzin, które w normalnym czasie przyjmowałyby księdza na kolędzie. Omówię też wtedy najważniejsze sprawy życia duszpasterskiego oraz inne aspekty funkcjonowania naszej parafii. Proszę o przybycie na tę Mszę Świętą tylko jednej osoby z danej rodziny.

po trzecie: istnieje nadal możliwość indywidualnego zaproszenia księdza do domu po wcześniejszym umówieniu terminu spotkania i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego.  Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.

- po czwarte: Naszych Nowych parafian serdecznie zachęcam do zapraszania kapłana, aby poświęcił dom.

Tradycyjnie będzie możliwość, aby wesprzeć ofiarą kolędową wysiłki duszpasterskie naszej Wspólnoty Parafialnej. Pragnę gorąco podziękować za wszelkie ofiary, składane przy tej okazji na potrzeby wspólnoty parafialnej. Ośmielam się bardzo pokornie prosić o wsparcie materialne, gdyż nasza parafia ponosi bardzo dotkliwe straty materialne w wyniku rygoru sanitarnego: na Mszy Świętej może być najwyżej 10 osób.

W sobotę 2 stycznia na godz. 1900 zapraszam przedstawicieli mieszkańców „Osady Pod Aniołem”.

6. Niech obfite błogosławieństwo spocznie na Was i Waszych rodzinach. Radości, miłości, pokoju i przebaczenia w tę ostatnią niedzielę starego roku. Pięknego czasu radości w gronie najbliższych, życzy ks. proboszcz. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!