2021-01-10
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 10 STYCZNIA 2021 r.

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego, l choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

 

2.   Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.

 

3.   Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Pieniądze zebrane podczas Mszy Świętych pragniemy przeznaczyć na aktualne wydatki. Serdeczne Bóg zapłać!

W Uroczystość Objawienia Pańskiego  zebraliśmy na cele misyjne 300 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Komisji Episkopatu ds. Misji. Serdeczne: Bóg zapłać!

 

4. Życzę Warn, Kochani, aby dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego było radosną celebracją pamiątki naszego chrztu.

Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!

5. W naszej parafii trwają w nowej odsłonie odwiedziny duszpasterskie – kolęda. W tym roku, wyjątkowo, ze względu na czas pandemii przebiega inaczej:

- po pierwsze – nie będzie tradycyjnego odwiedzania domów przez kapłana według wcześniejszego planu,

- po drugie: w dni powszednie każdego wieczoru o godz. 1900 odbędzie się Msza Święta w intencji tych rodzin, które w normalnym czasie przyjmowałyby księdza na kolędzie. Omówię też wtedy najważniejsze sprawy życia duszpasterskiego oraz inne aspekty funkcjonowania naszej parafii. Proszę o przybycie na tę Mszę Świętą tylko jednej osoby z danej rodziny.

- po trzecie: istnieje nadal możliwość indywidualnego zaproszenia księdza do domu po wcześniejszym umówieniu terminu spotkania i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego.  Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.

- po czwarte: Naszych Nowych parafian serdecznie zachęcam do zapraszania kapłana, aby poświęcił dom.

Tradycyjnie będzie możliwość, aby wesprzeć ofiarą kolędową wysiłki duszpasterskie naszej Wspólnoty Parafialnej. Pragnę gorąco podziękować za wszelkie ofiary, składane przy tej okazji na potrzeby wspólnoty parafialnej. Ośmielam się bardzo pokornie prosić o wsparcie materialne, gdyż nasza parafia ponosi bardzo dotkliwe straty materialne w wyniku rygoru sanitarnego: na Mszy Świętej może być najwyżej 10 osób.

6. Informuję, iż od stycznia zmieniły się zasady segregowania odpadów. Sprzed cmentarza zostały zabrane pojemniki na śmieci. Te, które znajdują się teraz na cmentarzu służyć mają tym, którzy odwiedzają nasz cmentarz. Informuję, iż jeśli ktoś będzie podrzucał śmieci na cmentarz, będę to traktował jako zaśmiecanie cmentarza.