2021-01-16
DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 stycznia 2021 r.

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W rozpoczynającym się Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

 

2. Bardzo serdecznie dziękuję za wielką ofiarność na rzecz utrzymania parafii w trudnym czasie pandemii.

 

3. W czwartek obchodzimy Dzień Babci, a dzień później - Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych.

 

4. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!  Niech obfite błogosławieństwo spocznie na Was i Waszych rodzinach. Radości, miłości, pokoju. Pięknego czasu radości w gronie najbliższych, życzę Wam z całego serca.

5. W naszej parafii trwają w nowej odsłonie odwiedziny duszpasterskie – kolęda. W tym roku, wyjątkowo, ze względu na czas pandemii przebiega inaczej:

- po pierwsze – nie będzie tradycyjnego odwiedzania domów przez kapłana według wcześniejszego planu,

- po drugie: w dni powszednie każdego wieczoru o godz. 1900 odbędzie się Msza Święta w intencji tych rodzin, które w normalnym czasie przyjmowałyby księdza na kolędzie. Omówię też wtedy najważniejsze sprawy życia duszpasterskiego oraz inne aspekty funkcjonowania naszej parafii. Proszę o przybycie na tę Mszę Świętą tylko jednej osoby z danej rodziny.

- po trzecie: istnieje nadal możliwość indywidualnego zaproszenia księdza do domu po wcześniejszym umówieniu terminu spotkania i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego.  Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.

- po czwarte: Naszych Nowych parafian serdecznie zachęcam do zapraszania kapłana, aby poświęcił dom.

Tradycyjnie będzie możliwość, aby wesprzeć ofiarą kolędową wysiłki duszpasterskie naszej Wspólnoty Parafialnej. Pragnę gorąco podziękować za wszelkie ofiary, składane przy tej okazji na potrzeby wspólnoty parafialnej. Ośmielam się bardzo pokornie prosić o wsparcie materialne, gdyż nasza parafia ponosi bardzo dotkliwe straty materialne w wyniku rygoru sanitarnego: na Mszy Świętej może być najwyżej 10 osób.

 

6.Informuję, iż od stycznia zmieniły się zasady segregowania odpadów. Sprzed cmentarza zostały zabrane pojemniki na śmieci. Te, które znajdują się teraz na cmentarzu służyć mają tym, którzy odwiedzają nasz cmentarz. Informuję, iż jeśli ktoś będzie podrzucał śmieci na cmentarz, będę to traktował jako zaśmiecanie cmentarza.