2021-01-31
CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 30 stycznia 2021 r.

1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

 

2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

 

3. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. We Mszy Świętej o godz. 1700  będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

 

4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi od godz. 1430. Rano od godz. 900 odwiedzę moich kochanych chorych z posługą sakramentalną.

 

5. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 900 i 1700. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.

 

6. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

 

7. W środę, z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

 

8. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 800.

 

9. Zakończył się w naszej parafii czas kolędowy. W tym okresie spotykaliśmy się podczas dodatkowych Mszy Świętych, które wyrażały naszą wzajemną solidarność w trudnym czasie pandemii. Bardzo serdecznie dziękuję za te niezwykłe spotkania. Wyrażam szczery podziw i uznanie dla wszystkich, którzy przyszli do naszej świątyni na wspólną modlitwę i spotkanie. Bardzo serdecznie dziękuję także za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Jestem bardzo wdzięczny za wszelkie przejawy troski i zaangażowania w życie naszej wspólnoty parafialnej.

 

10. Po Mszach Świętych zbieramy dzisiaj ofiary wyrażające solidarność z narodem chorwackim, dotkniętym tragicznym trzęsieniem ziemi. Bardzo dziękuję za złożone ofiary.

 

10. Przypominam, iż ciągle, aż do końca karnawału, istnieje możliwość przyjęcia kapłana, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu wizyty ze mną po dzisiejszych Mszach Świętych.

 

11. Po Mszach Świętych do nabycia u ministrantów. „Przewodnik katolicki”, w cenie 6 zł.

 

12. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.