2018-04-22
Niedziela Dobrego Pasterza

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

 

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

 

3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msza Święta wyjątkowo o godz. 700.

 

4. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

 

5. Rodziców dzieci klas trzecich, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej serdecznie zapraszam na ważne spotkanie informacyjne, dzisiaj niedzielę 22 kwietnia po pierwszej Mszy Świętej o godz. 900. 

 

6. Zachęcam serdecznie do lektury prasy katolickiej. Po każdej Mszy Świętej „Przewodnik Katolicki” do nabycia, w cenie 6 zł, z dodatkiem modlitewnym, u ministrantów. Życzę miłej lektury.

 

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich użytkowników dróg w dniu modlitw za kierowców.

 

8. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.