2021-05-02
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA a.d. 2021

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów.

2. Trwa najpiękniejszy miesiąc  w roku  maryjny maj. Codziennie gromadźmy się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwem. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po wieczornej Mszy Świętej o godzinie 1800. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel.

3. Niestety ze względu na panujący w Polsce stan pandemii, muszę, już drugi rok z rzędu, odwołać nasze piękne spotkania majowe, w kolejne niedziele w miejscowościach, które należą do naszej parafii.

4. Wczoraj podczas wieczornej Mszy Świętej poświęciłem piękny sztandar dla mężczyzn z naszej parafialnej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy wsparli dzieło zakupu sztandaru, swoimi ofiarami. Jeśli ktoś jeszcze chciałby dołączyć do grona dobroczyńców, może to uczynić składając jeszcze ofiarę na ten cel. Serdeczne: :”Bóg zapłać!”.

5. Chciałbym, aby ten sztandar gromadził mężczyzn, którzy pragną rozwijać kult Św. Józefa – Opiekuna Kościoła Świętego. W związku z tym chcemy włączyć się w ogólnopolską akcję modlitewną w każdą pierwszą środę miesiąca. Rozpoczynamy w środę Mszą Świętą w intencji Rodzin o godz. 1900. Serdecznie zapraszam mężów i ojców z naszej parafii i nie tylko na wspólną modlitwę do Św. Józefa.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek. Chorych odwiedzę z posługą duszpasterską w piątek od godz. 900. Zaś okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie  również w  piątek 7 maja od godz. 1430.

7. W poniedziałek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane o godzinie 900 i 1100. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi.

8. We wtorek, 4 maja, w liturgii wspominamy Świętego Floriana, patrona strażaków. Przez jego wstawiennictwo będziemy polecali Bożej Opatrzności wszystkich żyjących i zmarłych druhów pracujących lub zaangażowanych społecznie w pożarnictwie!

9. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca będziemy zbierać fundusze potrzebne dla utrzymania naszej parafii. Wszystkim dobroczyńcom już teraz serdecznie dziękuję!

10. Dzisiaj 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

11. Po Mszach Świętych można nabywać „Przewodnik Katolicki”, w cenie 6 zł.

12. Kochani Parafianie, od 4 maja będzie mogło przebywać w kościele do 10 osób. To ciągle jednak bardzo niewielka liczba. W związku z tym serdecznie zapraszam do udziału w codziennych modlitwach w naszej świątyni. Transmisje niedzielnych Mszy Świętych przeprowadzane są na naszym kanale na Youtube.

13. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!