2018-04-29
V NIedziela Wielkanocna

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

2. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

3. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

4. W najbliższy wtorek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 1800, po której będziemy celebrowali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski. Natomiast w każdą kolejną niedzielę maja, począwszy od 6 maja, zapraszam wszystkich do jednej z wiosek należących do naszej wspólnoty na wieczorne nabożeństwo majowe. 6 maja spotkamy się przy krzyżu w Pszczółczynie (szkoła) o godz. 1800. Zachęcam, abyśmy po wspólnej modlitwie pozostali jeszcze razem i jeśli pogoda będzie sprzyjająca spędzili razem ten niedzielny wieczór na tzw. „majówce”. 13 maja również o 1800 spotkajmy się przy krzyżu w Kornelinie. Serdecznie Was wszystkich, Kochani Parafianie i Goście zapraszam.

5. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

6. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

7. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie świąteczny o godz. 900 i 1100. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

8. Nie zapominajmy też o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca. W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. W piątek przed południem  od godz. 900 odwiedzę starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, po południu będzie okazja do spowiedzi dla wszystkich od 1500 do 1800, a po litanii loretańskiej odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W pierwszą sobotę - 6 maja, modlitwa w „duchu fatimskim” od godz. 800. Serdecznie zapraszam!

9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w środę i będzie połączona z nabożeństwem majowym.

10. 4 maja w tym dniu wspomnienie Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.

11. Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

12. Po Mszach Świętych można nabyć prasę katolicką – „Przewodnik Katolicki”, w cenie 5 zł.

13. Spotkania – próby liturgiczne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w tym tygodniu w poniedziałek i we wtorek o godz. 1700. Proszę rodziców lub opiekunów o przywiezienie dzieci do kościoła.

14. Za dwa tygodnie 13 maja – Niedziela inwestycyjna. Zbierać będziemy fundusze, w związku ze zbliżającą się uroczystością Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Serdeczne Bóg zapłać za szczodrobliwość i zrozumienie dla Was – Kochani Parafianie