2021-05-09
SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA - 9 maja 2021 r.

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

 

2. Trwa ciągle czas pandemii. Pomimo zmniejszającej się liczby zachorowań, starajmy się zachowywać te wszystkie obostrzenia w duchu ludzkiej solidarności i odpowiedzialności. Od dnia 4 maja w naszej świątyni może przebywać 10 osób.

 

3. W tym roku wyjątkowy charakter będzie miała Uroczystość Pierwszokomunijna. Grupa 12 dzieci ( 5 dziewczynek i 7 chłopców) została podzielona na trzy grupy. W związku z tym, w przyszłą niedzielę wszystkie Msze Święte będą dedykowane dzieciom komunijnym. Bardzo serdecznie proszę, aby tymże dzieciom, ich Rodzicom i w zaproszonym gościom ułatwić przeżywanie tej uroczystości.

Wszystkich serdecznie zapraszam do udziału we Mszy Świętej w sobotę wieczorem o godz. 1800. Bardzo dziękuję za wyrozumiałość i zrozumienie tej wyjątkowo trudnej sytuacji.

 

4. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące, w ramach tzw. „dni krzyżowych”. Jutro, we wtorek i środę po Mszy wieczornej. Serdecznie zapraszam

 

5. Dzisiaj – druga niedziela miesiąca – inwestycyjna. Dziękuję wszystkim za złożone ofiary na utrzymanie naszej parafii.

 

6.  W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po wieczornej Mszy Świętej o godz. 1800, z wyjątkiem czwartku. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

 

7. W czwartek 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.

 

8. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

9. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

 

10. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!

 

11. Po Mszach Świętych można nabyć prasę katolicką – „Przewodnik Katolicki”, w cenie 6 zł.