2021-05-23
PIĘĆDZIESIĄTNICA A.D. 2021

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów.

 

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

 

3. Trwa ciągle czas pandemii. Pomimo zmniejszającej się liczby zachorowań, starajmy się zachowywać te wszystkie obostrzenia w duchu ludzkiej solidarności i odpowiedzialności. Od dnia 4 maja w naszej świątyni może przebywać 10 osób.

 

4. Raz jeszcze bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy pomagali w przeprowadzeniu, w trudnym czasie pandemii, uroczystości Pierwszej komunii Świętej, przede wszystkim Rodzicom dzieci, dzieciom za piękne świadectwo wiary a także „Biały Tydzień”, nade wszystko za wielką szczodrobliwość ich serduszek – dzieci złożyły piękną ofiarę na misje w wysokości 585 zł.

 

5. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii zostaną odprawione o godz. 900 oraz o 1700.

Będziemy też modlić się w intencji wyboru nowego Biskupa Ordynariusza naszej bydgoskiej diecezji.

 

6. We wtorek, wyjątkowo, nie będzie w naszym kościele Mszy Świętej.

 

7. W środę przypada wyjątkowe święto – Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

 

8. W czwartek 27 maja obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział we Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

 

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

 

10.  W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po wieczornej Mszy Świętej o godz. 1800, z wyjątkiem wtorku. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

 

11. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!

 

12. Serdecznie dziękuję za pamięć, życzenia i modlitwę z okazji kolejnej – 27 rocznicy moich Święceń Kapłańskich.

 

13. Po Mszach Świętych można nabyć prasę katolicką – „Przewodnik Katolicki”, w cenie 6 zł.

 

14. Zapraszam członków Rady Parafialnej na spotkanie na plebanii 30 maja o godz. 1500.

                                                                                                                                                                                                                                                                                             

15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych ostatnio: Śp. Ks. Jana Brody -  długoletniego Proboszcza z mojej rodzinnej miejscowości, Śp. Pawła Kijek, Śp. Dariusza Landowskiego. Wieczny odpoczynek