2021-06-13
DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 czerwca 2021

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2. Już teraz pragnę gorąco podziękować za udział w procesji Bożego Ciała, zwłaszcza tym, którzy budowali i dekorowali ołtarze: PP Moskal, PP Cholewczyńskim, oraz pozostałym: Paniom Skowronek, Pani Kunc, Panu Zawistowskiemu, Panu Stypczyńskiemu. Szczególne podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu procesji: dziewczynkom sypiącym kwiatki, Pocztom sztandarowym, Radzie Parafialnej za prowadzenie kapłana, ministrantom, asyście, panu Organiście. Dziękuję również gorąco, Wam wszystkim uczestnikom naszego eucharystycznego zgromadzenia. Wiara jest do pewnego stopnia sprawą osobistą, gdyż to my podejmujemy decyzję, czy opowiadamy się za Bogiem. Mamy jednakże obowiązek wyznawania jej publicznie i mężnego bronienia. Chrystus Pan wzywa do przyznania się do Niego wobec ludzi. Dziękujemy wszystkim za tę wspólną wielką manifestację naszej wiary, naszej przynależności do Chrystusa Pana.

 

3. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej – procesja wokół kościoła. W czwartek zakończenie Oktawy Eucharystycznej – procesja do czterech ołtarzy ( jak w latach ubiegłych proszę o przygotowanie ich przez mieszkańców Władysławowa i Pszczółczyna), poświęcenie wianków z ziół i kwiatów i podziękowanie dla dziewczynek, które sypią kwiatki w procesjach eucharystycznych. Bardzo serdecznie zapraszam do działu w tych uroczystościach.

 

5. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią po Mszach Świętych wieczornych o godz. 1800

 

6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

7. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

 

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

9. Od wczoraj rozpoczęła się posługa sakramentalna  na terenie ROD „Bajka”. W każdą  sobotę czerwca o godz. 1700 zapraszam na Mszę Świętą, jak w poprzednich latach na placu.

 

10. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca – inwestycyjną, którą przeznaczamy na utrzymanie parafii w trudnym czasie trwającej pandemii coronavirusa. Już dzisiaj składam serdeczne, staropolskie „Bóg zapłać!

11.  Do nabycia po Mszy Świętej u ministrantów „Przewodnik Katolicki”, w cenie 6 zł.

12. Jutro w naszej parafii dzień modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Włączmy się także w modlitwę o wybór nowego ordynariusza dla naszej bydgoskiej diecezji. Rozpoczynamy rano Mszą Świętą o 800 rano, później całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończymy Eucharystią o godz. 1700. Bardzo serdecznie zapraszam do wielkiej, gorliwej modlitwy.