2021-06-13
JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 czerwca 2021

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

 

2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po Mszy Świętej o godz. 1800.

 

3. Powoli dobiega kres mojej posługi duszpasterskiej we Władysławowie. Jutro udaję się do bydgoskiej kurii, aby odebrać dekret upoważniający mnie do pracy w innej Wspólnocie Parafialnej. Pragnę już dzisiaj wszystkim za wszystko bardzo serdecznie podziękować. Bliższe szczegóły przedstawię w najbliższych dniach.

 

4. Od początku czerwca rozpoczęła się posługa sakramentalna  na terenie ROD „Bajka”. W każdą  sobotę czerwca o godz. 1700 zapraszam na Mszę Świętą, jak w poprzednich latach na placu. Wczoraj, ze względu na niesprzyjającą aurę taka Msza się nie odbyła. W sobotę 19 czerwca, pragnę po raz ostatni odprawić Mszę Świętą na terenie ROD.

 

5. W drugą niedzielę miesiąca – inwestycyjną, kolektę mszalną przeznaczamy na utrzymanie parafii w trudnym czasie trwającej pandemii coronavirusa. Składam serdeczne, staropolskie „Bóg zapłać!

 

6. Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

7.  Zapraszam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia po Mszy Świętej u ministrantów „Przewodnik Katolicki”, w cenie 6 zł.

 

8. We wtorek 15 czerwca o godz. 1100 zapraszam osoby zainteresowane do pomocy w rozładunku transportu żywności, w ramach unijnego programu PEAD. W sobotę, w godzinach 1100 – 1300 ta żywność będzie dystrybuowana w Świetlicy Środowiskowej we Władysławowie. Serdecznie zapraszam!

 

9.  Bóg odwołał z naszej Parafialnej Wspólnoty Śp. Jadwigę  BUGAJ. Polećmy Ją9Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…