2021-07-17
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 lipca 2021 roku

1. Dziękuję za wszelką pomoc, szczególnie Panu Edwardowi, modlitwę, zamawiane Msze Święte.

2. Serdecznie zapraszam na spotkanie Rady Parafialnej, które odbędzie się 1 sierpnia o godzinie 16:00 w Domu Parafialnym.

3. Zapraszam Matki Różańcowe na spotkanie 28 lipca, po Mszy Świętej wieczornej, do Domu Parafialnego. 

4. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.

5. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławię mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w niedzielę - 25 lipca - wspomnienia Świętego Krzysztofa - patrona kierowców. Przy tej okazji, jak co roku, zbierać będziemy ofiary dla misjonarzy, w ramach akcji MIVA Polska - 1 grosz za 1 kilometr. Już teraz serdecznie dziękuję za wszystkie zebrane ofiary, które przekażę na zakup pojazdów mechanicznych na potrzeby misyjne.

7. Już za dwa tygodnie, a dokładniej w piątek 6 sierpnia - nasza Parafialna Wspólnota obchodzić będzie doroczny Odpust Parafialny. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Proboszcz parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Świętej - Ks. Tadeusz Czyż. Zaprosiłem również czcigodnych kapłanów z naszego dekanatu. Plan uroczystości odpustowych przedstawia się następująco:

8:00 - Msza Święta dla chorych

19:00 - Suma Odpustowa

W związku z trwającym czasem epidemicznym musimy zrezygnować z pięknego zwyczaju, aby po Mszy Świętej przeżywać radość bycia we wspólnocie. 

8. W ubiegłą niedzielę - tzw. Inwestycyjną, zebraliśmy 1 185 zł na remont poszycia dachowego. Serdeczne Bóg zapłać!

9. Zachęcam do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Polecam "Przewodnik Katolicki" w cenie 6 zł.

10. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. 

11. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie śp. Annę Sudoł z Pszczółczyn. Pogrzeb odbył się w piątek na naszym parafialnym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie....