2018-05-06
VI NIedziela Wielkanocna

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

 

2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Jutro po Mszy porannej, a we wtorek i środę po Mszy wieczornej. Serdecznie zapraszam

 

3. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 1800 i 1900.

 

4. We wtorek gorąco zapraszamy do dalszego układania kostki na budowanym parkingu przy cmentarzu. Początek pracy od godz. 1700. Jednocześnie, pragnę wyrazić moje ogromne uznanie dla tych wszystkich, którzy tak ofiarnie pracują i pracowali w ostatnim czasie przy naszej świątyni.  

 

5.  W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po wieczornej Mszy Świętej o godz. 1800. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

 

6. W każdą kolejną niedzielę maja, począwszy od dzisiaj, zapraszam wszystkich do jednej z wiosek należących do naszej wspólnoty na wieczorne nabożeństwo majowe. 6 maja spotkamy się przy krzyżu w Pszczółczynie (szkoła) o godz. 1800. Zachęcam, abyśmy po wspólnej modlitwie pozostali jeszcze razem i jeśli pogoda będzie sprzyjająca spędzili razem ten niedzielny wieczór na tzw. „majówce”. 13 maja również o 1800 spotkajmy się przy krzyżu w Kornelinie. Serdecznie Was wszystkich, Kochani Parafianie i Goście zapraszam.

 

7. W przyszłą niedzielę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.

 

8. W przyszłą niedzielę – II w miesiącu – będzie kolekta inwestycyjna – Serdeczne Bóg zapłać! za zrozumienie wielkich potrzeb finansowych naszej parafii i wspieranie wszystkich działań hojnym sercem. Zbierać będziemy fundusze, w związku ze zbliżającą się uroczystością Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Serdeczne Bóg zapłać za szczodrobliwość i zrozumienie dla Was – Kochani Parafianie

 

9. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

10. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

 

11. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!

 

12. Spotkania – próby liturgiczne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w tym tygodniu w środę i w piątek o godz. 1700. Proszę rodziców lub opiekunów o przywiezienie dzieci do kościoła

 

13. Po Mszach Świętych można nabyć prasę katolicką – „Przewodnik Katolicki”, w cenie 5 zł.

 

14. Miłosierdziu Bożemu, polećmy Śp. Bogusława Dąbrowskiego z Kornelina. Wieczny odpoczynek ...