2018-05-14
Wniebowstąpienie Panskie

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

 

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

 

3. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

 

4. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele po wieczornej Mszy Świętej o godz. 1800,  wieczorem gromadzimy się przy kapliczkach.

 

5. W każdą kolejną niedzielę maja, począwszy od dzisiaj, zapraszam wszystkich do jednej z wiosek należących do naszej wspólnoty na wieczorne nabożeństwo majowe. Dzisiaj - 13 maja również o 1800 spotkajmy się przy krzyżu w Kornelinie. Serdecznie Was wszystkich, Kochani Parafianie i Goście zapraszam. Zachęcam, abyśmy po wspólnej modlitwie pozostali jeszcze razem i jeśli pogoda będzie sprzyjająca spędzili razem ten niedzielny wieczór na tzw. „majówce”.

Kolejne nabożeństwo majowe przy krzyżu w Wielkim Sosnowcu – 27 maja o godz. 1800.

 

6. Dzisiaj niedziela inwestycyjna. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję także, dzisiaj na razie lakonicznie, a w najbliższym czasie bardzo obszernie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie parkingu koło kościoła.

 

7. W związku z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę, proszę uprzejmie wszystkich, którzy przychodzą na Mszę Świętą o godz. 1100, by skorzystali z Eucharystii o godz. 900 lub z Eucharystii w sobotę wieczorem o godz. 1800, pozostawiając miejsce rodzinom i zaproszonym gościom dzieci pierwszokomunijnych. Za zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji serdecznie Wam wszystkim dziękuję.

 

8. Spotkania – próby liturgiczne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w tym tygodniu w poniedziałek, środę i w piątek – „próba generalna” o godz. 1630 .Proszę rodziców lub opiekunów o przywiezienie dzieci do kościoła. W sobotę 19 maja – spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 1000, dla rodziców i gości od 1700.

 

9. Serdecznie zachęcam do lektury prasy katolickiej. „Przewodnik Katolicki” do na bycia u ministrantów, w cenie 5 zł. Życzę miłej i owocnej lektury.

 

10. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!