2018-05-20
Pięćdziesiątnica

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj w naszej parafialnej wspólnocie - uroczystość I Komunii Świętej. Dwadzieścioro dwoje dzieci (11 dziewczynek i 11 chłopców) po raz pierwszy w życiu będzie uczestniczyć w pełni we Mszy Świętej. Módlmy się, aby te dzieci czerpały radość i siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Módlmy się także za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie.

3. W ramach tzw. „białego tygodnia”, od jutra do piątku włącznie Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin o godz. 1800 .

4. Pragnę bardzo gorąco podziękować tym wszystkim rodzicom, którzy tak pięknie odświętnie udekorowali nasz parafialny kościół i teren wokół kościoła. Serdeczne: „Bóg zapłać!” szczególnie za wiele pracy, którą włożyli Rodzice dzieci pierwszokomunijnych w przygotowanie naszego parafialnego parkingu. Serdecznie również pragnę podziękować za wyjątkowy „Dar Ołtarza” – przecudnej urody ornat, który będzie piękną pamiątką dla całej parafialnej wspólnoty: Bóg zapłać!

5. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

6. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze Święte w naszej świątyni o 1600 i 1800. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

7. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

8. W każdą kolejną niedzielę maja zapraszam wszystkich do jednej z miejscowości,  należących do naszej wspólnoty na wieczorne nabożeństwo majowe. W przyszłą niedzielę – 27 maja, spotkajmy się  w Wielkim Sosnowcu – spotkanie przy krzyżu. 3 czerwca modlić się będziemy w kościele we Władysławowie. Początek wspólnej modlitwy o godz. 1800. Serdecznie Was wszystkich, Kochani Parafianie i Goście zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę – 27 maja o godz. 1100 dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej przeżywać będą swoją „I Rocznicę”. Spotkanie formacyjno – liturgiczne w czwartek 24 maja o godz. 1600, okazja do spowiedzi w piątek 25 maja od godz. 1700. Serdecznie wszystkie dzieci i rodziców zapraszam!

10. W sobotę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz.1800, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia po Mszy Świętej u ministrantów „Przewodnik Katolicki”, w cenie 5 zł.

12. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.