2018-05-27
NIedzielaTrójcy Przenajświętszej

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2. W najbliższy czwartek, 31 maja, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uroczysta Eucharystia rozpocznie się o godz. 1000. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny.

3. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji eucharystycznych, zapraszam na  próby we wtorek i  środę o godz. 1700.

4. W związku z tym, proszę uprzejmie o przygotowanie tradycyjnych czterech ołtarzy, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Trasa tegorocznej Procesji przebiegać będzie w taki sam sposób, jak w ubiegłych latach.

5. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy Świętej o  godzinie 1800. przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

6. W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną po Mszy Świętej wieczornej o  godz. 1800, zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota czerwca. 1 czerwca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 900. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej od godz. 1600. Serdecznie zapraszam.

8. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę w duchu fatimskim od godz. 800. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.

9. Od najbliższej soboty rozpoczynam posługę duszpasterską na terenie ROD. Serdecznie zapraszam w każdą sobotę od czerwca do sierpnia włącznie na Mszę Świętą plenerową o godz. 1700. Dziękuję serdecznie za dobrą współpracę Panu Prezesowi ROD.

10.  Zapraszam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia po Mszy Świętej u ministrantów „Przewodnik Katolicki”, w cenie 6 zł – z modlitewnym dodatkiem.

11. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże