2018-05-31
Uroczystość Bożego Ciała

1. W dzisiejszą uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa chcemy publicznie wyrazić naszą wiarę i radość z tego, że Pan Jezus pozostał z nami na zawsze w sakramentalnym znaku Eucharystii. Chcemy za tę obecność dziękować i tą obecnością się karmić i umacniać. Po Mszy Świętej wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, by prosić Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie o Jego łaski i błogosławieństwo w naszym życiu, w naszej pracy, w naszej nauce i w naszym odpoczynku.

2. Już teraz pragnę gorąco podziękować za udział w dzisiejszej procesji, zwłaszcza tym, którzy budowali i dekorowali cztery ołtarze: PP. Moskal, Skowronek, Pietras, Cholewczyńscy oraz ich sąsiadom. Szczególne podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu procesji: dziewczynkom sypiącym kwiatki, Radzie parafialnej za prowadzenie kapłana, ministrantom, asyście, panu Organiście. Dziękuję również gorąco, Wam wszystkim uczestnikom naszego eucharystycznego zgromadzenia. Wiara jest do pewnego stopnia sprawą osobistą, gdyż to my podejmujemy decyzję, czy opowiadamy się za Bogiem. Mamy jednakże obowiązek wyznawania jej publicznie i mężnego bronienia. Chrystus Pan wzywa do przyznania się do Niego wobec ludzi. Pamiętajmy, że świat potrzebuje dziś bardziej świadków niż nauczycieli. Dziękujemy wszystkim za tę wspólną wielką manifestację naszej wiary, naszej przynależności do Chrystusa Pana.

3. Zapraszamy od jutra przez kolejne 8 dni na eucharystyczną procesję wokół naszej parafialnej świątyni na zakończenie wieczornej Eucharystii. Wyjątkowo, tylko w niedzielę procesja odbędzie się po drugiej Mszy Świętej o godz. 1100.

4. Jutro pierwszy piątek miesiąca. 1 czerwca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 900. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej od godz. 1600. Serdecznie zapraszam.

5. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę w duchu fatimskim od godz. 800. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.

6. Od najbliższej soboty rozpoczynam posługę duszpasterską na terenie ROD. Serdecznie zapraszam w każdą sobotę od czerwca do sierpnia włącznie na Mszę Świętą plenerową o godz. 1700. Dziękuję serdecznie za dobrą współpracę Panu Prezesowi ROD.

7.  Zapraszam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia po Mszy Świętej u ministrantów „Przewodnik Katolicki”, w cenie 5 zł.

8. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże

9. Postarajmy się, by Boża obecność i działanie oddziaływały również na nasze codzienne wybory, a nasz Pan i Bóg niech wspiera nas swoją mocą i błogosławieństwem, o które prośmy idąc za Nim w eucharystycznej procesji.

10. W każdą kolejną niedzielę maja zapraszaliśmy wszystkich do jednej z miejscowości,  należących do naszej wspólnoty na wieczorne nabożeństwo majowe. W niedzielę 3 czerwca modlić się będziemy przy grocie przy kościele we Władysławowie. Początek wspólnej modlitwy o godz. 1800. Zachęcam, abyśmy do wspólnej modlitwie pozostali jeszcze razem i jeśli pogoda będzie sprzyjająca spędzili razem ten niedzielny wieczór na tzw. „majówce”. Serdecznie Was wszystkich, Kochani Parafianie i Goście zapraszam.