2018-01-14
14 stycznia 2018
 1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

 2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

 3. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

 4. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 5. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka.

 6. Dzisiaj, w niedzielę 14 stycznia Matki Żywego Różańca, Parafialny Zespół Caritas oraz Diakonię Piękna  Domu Bożego zapraszam do Świetlicy Środowiskowej we Władysławowie na spotkanie opłatkowe, również o godz. 15:00.

 7. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Pieniądze zebrane podczas Mszy Świętych, przeznaczamy na bieżące wydatki, związane z funkcjonowaniem parafii. Już dzisiaj serdecznie dziękuję za złożone ofiary na kolektę inwestycyjną.

 8. Przypominam, iż  z Nowym Rokiem rozpoczyna swoje oficjalne istnienie nasza internetowa strona parafialna.  Adres strony: http://wladyslawowopp.pl/
  Słowa ogromnej wdzięczności i szacunku kieruję pod adresem Pana Piotra Gąsiora, który otworzył nam swoiste okno na cały świat. Serdeczne Bóg zapłać!

 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Po Mszach Świętych do nabycia u ministrantów, "Przewodnik katolicki", w cenie 5 zł.

 10. Rozpocząłem odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 11. Niech Jezus Baranek Boży wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.