2024-06-01
IX Niedziela Zwykła - 2 czerwca 2024 roku

1. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, składane ofiary, zamawiane intencje Mszy Świętej. Serdeczne podziękowania dla Was Kochani, za udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję tym, którzy udekorowali ołtarze: Państwu Moskal, Państwu Skowronek, Państwu Krakowskim, Państwu Cholewczyńskim oraz ich Sąsiadom. Szczególne podziękowanie dla Dziewczynek, które sypały kwiaty oraz dla Ministrantów i Lektorów, Rady Parafialnej za prowadzenie kapłana, jak również dla Pana Andrzeja i Pana Przemysława - za prowadzenie śpiewu. Dziękuję Zakładowi Pogrzebowemu "Olszewska - Snopek" za nagłośnienie procesji. Dziękuję Panu Leśniczemu za ofiarowanie brzóski. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetlenia tego szczególnego dnia skladam serdeczne Bóg zapłać.

2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Zapraszam na procesję Eucharystyczną codziennie po Mszy Świętej o godzinie 17:00. W czwartek - 6 czerwca - zakończenie Oktawy. W tym dniu poświęcimy wianki i zioła.

3. Zapraszam na Nabożeństwa Czerwcowe po Mszy Świętej o godzinie 17:00 a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11:00.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek na Mszy Świętej o godzinie 17:00 modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek od godziny 8:00 udam się do chorych z Komunią Świętą. Sakrament spowiedzi świętej o godzinie 16:00.

5. W piątek - 7 czerwca - przeżywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godzinie 17:00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.