2018-09-09
XXIII Niedziela Zwykła

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

 

2. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.

 

3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

4. Dzisiaj jest druga niedziela miesiąca – inwestycyjna -  ofiary zebrane przeznaczamy na zbliżającą się Peregrynację Obrazu Pani Jasnogórskiej. Serdeczne Bóg zapłać za wszelki finansowy wkład w to przygotowanie, za środki, które wpływają na ten ważny i szczytny cel.

 

5. Członków Rady Parafialnej zapraszam dzisiaj na plebanię na ważne spotkanie przed Nawiedzeniem Obrazu MB Jasnogórskiej. Początek spotkania o godz. 1530.

 

6. Po Mszach Świętych można nabywać ozdoby, emblematy, którymi możemy udekorować nasze domy, w związku ze zbliżającą się Peregrynacją Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej: mały emblemat – 3 zł, duży – 5 zł.  Można również nabywać flagi w barwach narodowych, maryjnych i papieskich, w cenie 7 zł.

 

7. W przyszłą niedzielę – po Mszy Świętej o godz. 900, spotkanie dla młodzieży, która pragnie przygotować się do sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszam.

 

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki jest do nabycia u ministrantów, w cenie 5 zł.

 

9. Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów i jubilatów na przyjęcie obfitych Bożych łask.

 

10. Zapraszam do zapisywania się na Pielgrzymkę do Lichenia i Częstochowy, którą pragniemy zrealizować, w dniach 25 -26 października b.r. Ma to być swoista „Rewizyta”  i podziękowanie za dar Nawiedzenia naszej Wspólnoty Parafialnej. Koszt wyjazdu z noclegiem, to 100 zł. Serdecznie zapraszam.