2018-01-21
III Niedziela Zwykła
  1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

  2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

  3. W dniu dzisiejszym, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a jutro, 22 stycznia - Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

  4. Jutro zakończy się tegoroczne Duszpasterskie Nawiedzenie Rodzin, zwane także popularnie Kolędą. Wszystkim, którzy bardzo życzliwie i serdecznie przyjęli kapłana składam wielkie podziękowanie. Sądzę, iż mogliśmy w tych dniach bardziej zbliżyć się do siebie. Za otwarte domy i serca dziękuję. Coroczne podsuwanie kolędy i przedstawienie stanu parafii nastąpi w przyszłą niedzielę. Jednocześnie przypominam, iż ciągle, aż do końca karnawału, istnieje możliwość przyjęcia kapłana, po wcześniejszym
    uzgodnieniu terminu wizyty ze mną po dzisiejszych Mszach Świętych.

  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Po Mszach Świętych do nabycia u ministrantów "Przewodnik katolicki" w cenie 5 zł.

  6. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu przeżywać będą święto patronalne, dzień urodzin lub inną ważną rocznicę, życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

  7. Miłosierdziu Bożemu polećmy Śp. Barbarę KOŃCZAL, która mieszkała w Wielkim Sosnowcu. Wieczny odpoczynek...