2018-09-23
XXV NIedziela Zwykła

1. W imię Boga w Trójcy Świętej Jedynego rozpoczynamy Misje Święte przed Nawiedzeniem Matki Boskiej Jasnogórskiej. Serdecznie witamy w naszej parafialnej Wspólnocie Ojca Misjonarza – Ks. Krzysztofa DURĘ CM. Życzymy Ojcu Misjonarzowi, aby ten tydzień na trwałę zapisał się w jego pamięci i sercu i aby nas tak pokochał, jak my już go kochamy. Dziękujemy Ojcu Misjonarzowi, iż wyraził zgodę na przeprowadzenie tych fundamentalnych rekolekcji, które trwać będą aż do Nawiedzenia Obrazu MB Jasnogórskiej.

 

2. Misje Święte to niepowtarzalna szansa powrotu do Boga. Bardzo serdecznie zapraszam do licznego w nich udziału. Wierzę głęboko, że nie zabraknie nas na tych duchowych ćwiczeniach. Zachęcajmy także do udziału w Misjach Świętych tych wszystkich, którzy bardzo potrzebują Bożego Miłosierdzia.

Proszę rodziców i dziadków o dowiezienie dzieci i młodzieży szkolnej na spotkania z Ojcem Misjonarzem w poniedziałek i wtorek i na Mszę Świętą o godz. 1600. Szczegółowy program wypisany jest w specjalnym folderze, który został przygotowany na te wyjątkowe dni.

 

3. Serdecznie dziękuję Paniom z Diakonii Piękna Domu Bożego za przygotowanie dekoracji okolicznościowej.

Dziękuję również Państwu Henryce i Tadeuszowi Moskal za przyjęcie pod swój dach Ojca Misjonarza.

Dziękuję także wszystkim, którzy zapewniają aprowizację na czas Misji Świętych.

Zapraszam wszystkich w najbliższą sobotę 29 września od 8 rano do przygotowania terenu wokół świątyni na przyjęcie Matki Bożej Jasnogórskiej.

 

4. Po Mszach Świętych można nabywać ozdoby, emblematy, którymi możemy udekorować nasze domy, w związku ze zbliżającą się Peregrynacją Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej: mały emblemat – 3 zł, duży – 5 zł.  Można również nabywać flagi w barwach narodowych, maryjnych i papieskich, w cenie 7 zł.

 

5. Kolekta mszalna dzisiaj i w środę ma być naszym podziękowaniem za trud głoszenia Słowa Bożego dla Ojca Misjonarza. Zapraszam do hojności serca.

Decyzją Rady Parafialnej będzie zbierana kolekta podczas każdej Mszy Świętej, w trakcie trwania Misji Świętych. Pieniądze zebrane przeznaczymy na pokrycie zobowiązań finansowych, które związane są z Nawiedzeniem Obrazu MB Jasnogórskiej. Za zrozumienie składam serdeczne: Bóg zapłać!

 

6. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki jest do nabycia u ministrantów, w cenie 5 zł.

 

8. Zapraszam do zapisywania się na Pielgrzymkę do Lichenia i Częstochowy, którą pragniemy zrealizować, w dniach 25 -26 października b.r. Ma to być swoista „Rewizyta”  i podziękowanie za dar Nawiedzenia naszej Wspólnoty Parafialnej. Koszt wyjazdu z noclegiem, to 100 zł. Serdecznie zapraszam