2018-10-08
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pragnę raz jeszcze bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przygotowali kościół i otoczenie do uroczystości Nawiedzenia NMP.

2. Serdecznie dziękuję Paniom z Diakonii Piękna Domu Bożego za przygotowanie dekoracji świątecznej.

3. Dziękuję również  za przyjęcie pod swój dach Ojca Misjonarza.

4.Dziękuję także wszystkim, którzy zapewniają aprowizację na czas Misji Świętych:

5.Słowa wdzięczności, wyrażone staropolskim: „Bóg zapłać!”, kieruję również pod adresem Pana Organisty, Służby Liturgicznej oraz tych wszystkich, którzy pomogli, aby ta wielka uroczystość mogła przebiegać godnie i pięknie.

6. Słowa uznania i podziwu dla Panów za trud niesienia obrazu MB Jasnogórskiej.

7. Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa odbywać się będą codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy, szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki jest do nabycia u ministrantów, w cenie 5 zł.

9. Zapraszam do zapisywania się na Pielgrzymkę do Lichenia i Częstochowy, którą pragniemy zrealizować, w dniach 25 -26 października b.r. Ma to być swoista „Rewizyta”  i podziękowanie za dar Nawiedzenia naszej Wspólnoty Parafialnej. Koszt wyjazdu z noclegiem, to 100 zł. Serdecznie zapraszam.

10. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

12. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca – kolekta inwestycyjna na termomodernizację kościoła i plebanii. Serdeczne Bóg zapłać! za złożone na ten ważny cel wszelkie ofiary.

13. Od dzisiaj aż do 21 października wyjeżdżam dla podratowania zdrowia. W ciągu tygodnia nie będzie Mszy Świętej. W dni powszednie, w sprawach pilnych, zastępować mnie będzie ks. Roman Michalski – wielki Przyjaciel naszej Wspólnoty.

14. Wczoraj odszedł do Domu Ojca wielki Polak i Patriota – Żołnierz Wyklęty, Śp. Czesław Włodarek. Ostatnie lata swojego pięknego i bogatego życia przeżył u swojej wnuczki Pani Magdaleny Hammling, która wraz całą rodziną otoczyła czułą i troskliwą opieką Pana Czesława. Jego życzeniem było, aby spocząć na naszym cmentarzu parafialnym. Dzisiaj i w poniedziałek o 1700 Rózaniec w intencji zmarłego Bohatera.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w najbliższy wtorek – 9 października o godz. 1300. Wszystkich was Kochani zapraszam do uczestniczenia w Ostatniej Drodze wielkiego Polaka.

Cześć i chwała Bohaterom! Wieczny odpoczynek…